Výběr správného dětského odrážedla nemusí být věda

21.04.2023

Že je pohyb nejen pro děti, ale i pro nás dospělé důležitý, o tom se nemusíme ani zmiňovat. Děti rostou závratnou rychlostí, a jen co se naučí pořádně chodit, pomalu se přemýšlí nad tím, kdy bude vhodné koupit dětské kolo. Jenomže, než přijde ten správný čas, nejdříve by mělo být dítě zvyklé na odstrkovadlo, následně na odrážedlo a poté až na kolo. Jaký je rozdíl mezi těmito dvěma vozítky, a jak vybrat správné odrážedlo?


Odrážedlo a odstrkovadlo, jaký je rozdíl

Odstrkovadlo i odrážedlo jsou "dětské dopravní prostředky", které jistě rozlišíte velmi jednoduše. Odstrkovadlo bude vhodné pro děti od 1 do 2 let, má většinou tři až čtyři kolečka a je kompletně zhotovené z plastu se vzhledem motorky, kdežto odrážedlo bude ideální pro děti od 1,5 let zhruba do 5 let. Odrážedlo už není tak stabilní, má jen dvě kola, vypadá jako cyklistické kolo bez šlapátek a dítě je nuceno držet pevně řidítka a balanc.

Jaké výhody nabízí odrážedlo, a jak jej vybrat?

Nejdříve je důležité určit přesnou velikost odrážedla. Nezapomínejte na to, že děti mezi druhým a pátým rokem rostou velmi rychle, tudíž bude ideální koupit takové odrážedlo, u kterého budete moci nastavit výšku sedátka, ale i řidítek.

Jestliže chcete mít jistotu a přesnou představu o správné výšce sedátka, zjistěte ji. A to tak, že změříte dítěti výšku rozkroku nad zemí při mírném rozkročení.

Jízdou na odrážedle dítě bezesporu získá sebejistotu a skvělou rovnováhu, což je dokonalý start pro kolo se šlapátky. Dále si dítě osvojí ovládání kola svou tělesnou hmotností, a také zatáčení.

Jakmile začne vaše dítě bravurně ovládat odrážedlo, získá sebejistotu, můžete přejít na kolo se šlapátky. Tento přechod u dětí přichází nejčastěji mezi 4 - 5 rokem. Někdy je dítě více bojácné a na kolo usedne až kolem 5 - 6 roku.

Děti jsou učenlivé a už za pár dnů či dokonce hodin, budete moci sledovat velké pokroky.

Jestliže vaše dítě slaví narozeniny v létě nebo se chystáte na rodinný výlet po přírodě na kolech, bude odrážedlo dokonalým dárkem a zároveň zážitkem pro vaši milovanou ratolest.

MoDaLeS
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!