Rádi posilujete nebo teprve začínáte?

06.05.2023

Cvičení má velké benefity pro naši fyzickou i psychickou pohodu. Může se stát způsobem našeho relaxu, zdrojem energie i zábavou. Pokud chcete zlepšit své tělo a začít cvičit, musíte se rozhodnout, zda začít s posilováním nebo začít s aerobikem. Tento článek vám pomůže se orientovat v obou světech a rozhodnout se, která cesta je pro vás ta pravá.

Jaké jsou benefity posilování

Nejen, že posilování pomáhá budovat svaly a zlepšit kondici, ale také má mnoho dalších zdravotních přínosů. Když budete pravidelně posilovat, můžete získat následující benefity:

1. Zpevnění svalů: Posilování pomáhá posilovat svaly a udržovat je ve formě. To může pomoci zlepšit vaši pohyblivost a obecnou rovnováhu a tím zvýšit schopnost zotavit se z úrazů.

2. Zlepšení metabolismu: Když budete posilovat, můžete zvýšit svůj metabolismus a vytvářet svalovou hmotu, která může pomoci spalovat kalorie a udržíte si svoji vysněnou postavu.

3. Zvýšení odolnosti a energie: Posilování může pomoci zvýšit vaši sílu a odolnost. To vám dává více energie a může pomoci zlepšit váš každodenní život.

4. Zmírnění stresu: Posilování může pomoci zmírnit stres. Pokud si najdete čas, abyjste pravidelně posilovali, můžete účinně zmírnit napětí způsobené každodenním stresem.

Nebojte se začít s posilováním, ať už jste začátečník nebo pokročilý. Posilování je skvělý způsob, jak zlepšit vaše tělesné i duševní zdraví. Uvidíte, že po nějaké době trénování budete mít silnou a zdravou postavu.

Aerobik a jeho výhody

Jeho výhody jsou nesporné – pomáhá zlepšit kondici, zlepšuje svalovou sílu, posiluje kosti a zvyšuje energii. Aerobik vám také pomůže hubnout, protože spaluje kalorie. A pokud je aerobik prováděn správně, může vám pomoci také udržet si vysněnou postavu. Aerobická cvičení mohou přispět k lepšímu spánku a zvýšení hladiny endorfinů ( hormony štěstí ) v krvi.

Tyto aktivity vám pomohou zlepšit kondici, svalovou sílu a tonus, a také jsou dobrým způsobem, jak se uvolnit a užít si to. Aerobik je tedy skvělou volbou pro lidi, kteří chtějí zlepšit své zdraví a zároveň si užívat zábavu při cvičení.

Jak se rozhodnout mezi aerobikem a posilováním

Aerobik může být pro úplné začátečníky skvělou volbou. Je to zábavný způsob, jak začít s cvičením a ziskat nějakou úlevu od napětí. Cvičení aerobiku obvykle zahrnuje spalování tuků, cvičení síly a kardiovaskulární cvičení, takže se můžete ujistit, že můžete získat dostatečnou zátěž, bez toho abyste se museli nudit.

Posilování je účinný způsob, jak budovat svaly a zvyšovat sílu bez ohledu na to, jakou úroveň fyzické kondice máte. Můžete si vybrat mezi jednoduchými cviky s vlastní vahou na podložce na cvičení nebo dělat dřepy či kliky, jezdit na rotopedu. Pokud chcete nabrat svaly, je vhodnější použít nějakou zátěž jako jednoruční nebo obouruční činky, v dnešní době oblíbený kettlebel, a nebo si pořídit domů posilovací lavici či posilovací věž.

MoDaLeS
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!