Co sbalit na dovolenou s dětmi?

20.06.2023

Dovolená, nejkrásnější čas, kdy jsou členové domácnosti pospolu, baví se a těší se z odpočinku od každodenního stresu. Chcete-li si být jisti, že vaše rodinná dovolená bude mít klidný a správný start, řádně přemýšlejte o tom, co přesně potřebujete zabalit. Při balení postupujte podle tohoto malého průvodce a užívejte s radostí ze společných rodinných chvil.

Jestliže cestujete za hranice

Cestujete za hranice? Sbalte do každého zavazadla údaje o letu, adresu hotelu a vaše jméno s telefonním číslem. Pokud se váš kufr ztratí, letecká společnost či hotel bude vědět, koho kontaktovat. Do příručního zavazadla nezapomeňte umístit veškeré doklady - kartičky pojišťovny, pasy a jiné.

Oblečení, oblečení a zase to oblečení

Oblečení vezměte dětem jen takové, které opravdu potřebují. Ve skutečnosti většina rodičů bere věci, které děti mnohdy ani nevyužijí. Takže, tričko + kraťasy + spodní prádlo + ponožky s ohledem na to, na kolik dnů vyrážíte plus dvoje ponožky i dvakrát spodní prádlo navíc pro případ nehody. Dále plavky, pyžamo a klobouk. Samozřejmostí jsou jedny sandály a jedny pevné boty plus dlouhý rukáv a mikina. Tímto jednoduchým způsobem nebudete brát věci, které jsou navíc. Pro holčičky nějaké šatičky či sukýnky.

Důležité léky vždy u sebe

Nezabalujte léky do velkého kufru, mějte je u sebe v příručním zavazadle. A to pro případ, kdyby byly kufry ztraceny. Jestliže vy nebo vaše dítě užíváte léky na lékařský předpis, za hranicemi bude těžké získat léky ekvivalentní.

Opalovací krém a další hygienické potřeby

Opalovací krém doporučujeme přibalit již v Česku. A to z toho důvodu, že cena opalovacích krémů za hranicemi je mnohdy opravdu vysoká. Krém doporučujeme přidat do velkého kufru do malého uzavíratelného pytlíku, nikoli do příručního zavazadla. Nikdo z nás jistě nechce mít mastný opalovací krém vyteklý v batohu. Nezapomínejte ani na mýdla, hřebeny, krémy po opalování, kartáčky na zuby a zubní pasty.

Zábava na cestu

Zapomínat byste neměli ani na zábavu pro vaše nejmenší. Ušetříte tak své nervy i starosti. Pro nejmenší můžete zvolit oblíbenou hračku, hudební nástroj nebo plyšovou hračku, staršímu dítěti například knihu, deskové mini hry na cesty či při cestě autem můžete zvolit tablet s pohádkami nebo CD s oblíbenou hudbou.

Doporučujeme balení nenechávat na poslední chvíli. Klidně si sepište seznam všech potřebných věcí již dva týdny před odjezdem a pak veškeré věci ze seznamu odškrtávejte a buďte si jistí, že jste na nic nezapomněli. Doufáme, že Vám náš malý průvodce balením přišel vhod. Přejeme krásnou dovolenou, ať už v Česku či zahraničí.

MoDaLeS
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!